Asute siin: Avaleht Aruanded 2015. aasta aruandlus Eluslooduse mitmekesisuse ja maastike seire 2015 Kivisisaliku seire 2015. a.Kivisisaliku seire 2015. a.

2015. aasta kivisisaliku seire käigus kohati Eesti seirejaamades kokku kolme liiki roomajaid: kivisisalikku Lacerta agilis, nastikut Natrix natrix ja rästikut Vipera berus. Vaskussi Anquis fragilis ega arusisalikku L. vivipara ei kohatud üheski seirejaamas. Kivisisalikku leiti kõigist selle liigi seirejaamadest.

Üldiselt on seiratud populatsioonide seisundid stabiilised, välja arvatud Luitemaa looduskaitsealal Tornimäe ümbruses, kus kivisisalike arvukus on pigem langustrendis. Tornimäel on kindlasti vaja elupaikade seisundi parandamist – alasid suurendada ja enam päikesele avada.

Nii Põlvamaal Piusa karjääris kui ka Harjumaal Kuusalu karjääris on hetkel kivisisaliku elupaigad piisavalt päikesele avatud, kuid kuna puud kasvavad järjest suuremaks, siis pikemas perspektiivis väheneb sobiva avatud elupaiga suurus.

Harjumaal Kalevi-Liival ja Läänemaal Veskijärvel tuleks kaaluda puhmarinde ja samblike eemaldamist, mis takistavad pinnase piisavat soojenemist.
Download this file (Kivisisaliku_seire_aruanne_2015.pdf)Kivisisaliku seire 2015, aruanne


scroll back to top

Prindi

KEM logo

KTK logo

Keskkonnaameti logo

KLAB logo

Keskkonnaagentuur | Mustamäe tee 33, Tallinn | tel: 66 60 901, faks: 66 60 909, e-post: kaur@envir.ee