Asute siin: Avaleht 2003. aasta aruandlus Eluslooduse mitmekesisuse ja maastike seire 2003 Rannikumaastikud 2003. a.Rannikumaastikud 2003. a.

Kokkuvõte

2003. aasta suvel uuriti kolme (Pärispea, Ruhnu ja Tallinna) rannikumaastiku seireala, mis erinevad üksteisest nii maastiku struktuuri kui ka maastike mitmekesisuse poolest.

Pärispea maastikuseire alal esineb tasandikuliste rannikualade looduslik metsastumine (peamiselt lehtmetsade kujunemine vanadest metsaheinamaadest) ja madalate randade roostumine. Probleemseteks piirkondadeks on merre ulatuvad poolsaared või neemed, mis on rekreatiivsetel eesmärkidel kõige rohkem kasutatavad.

Ruhnu seireala iseloomustab väga aktiivse liivarannapaigaste ja avatud luite kooslustega luitepaigaste laialdane esinemine. Nüüdisranna kaks erinevat lõiku – hästi väljakujunenud liivarand ja põhjaosas meremõjutus piirkonda jääv liivakiviastang on Eesti kontekstis tähelepanuväärivad.

Tallinna seirealal moodustavad üle ühe kolmandiku tehispinnasel asuvad paigased, mis peamiselt asuvad seireala lõunaosas, mida inimene peab hooldama. Pirita jõest põhjapool on murettekitav peamiselt loodusliku abrasiooni intensiivistumise tagajärjel liivaranna seisukorra halvenemine. Sellega piirnev luitestunud mereliivatasandikul kasvav männik kannatab suures osas ülekoormuse all.

 

scroll back to top

Prindi

  << Tagasi

KEM logo

KTK logo

Keskkonnaameti logo

KLAB logo

Keskkonnaagentuur | Mustamäe tee 33, Tallinn | tel: 66 60 901, faks: 66 60 909, e-post: kaur@envir.ee