Asute siin: Avaleht KESEKeskkonnaseire andmekogu KESE

Alates 13. maist 2016 on kasutuses uus riikliku keskkonnaseire programmi ja sellega seotud projektide käigus kogutud seireandmete kogumise ja avalikustamise andmekogu/infosüsteem KESE. KESEsse kantud seiretulemustega on võimalik tutvuda igaühel. Seiretööde tellimiseks, seireandmete sisestamiseks ja kogu KESE sisu (seirehuvilise rollis näeb ainult väärtuste, aruannete ja kaardi mooduleid) nägemiseks tuleb KESE peakasutajale Arthur Kivile ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ) esitada sellekohane põhjendatud soov. Kui taotlus rahuldatakse, siis tehakse isikule KESEs isikukoodiga registreeritud kasutaja (ametniku, seiraja, seiraja administraatori, keskkonnaspetsialisti rollid).

KESE suurim erinevus võrreldes seireveebiga on see, et seiretööga tellitud andmed on päritavad KESE andmebaasist ehk andmed on n.ö masintöödeldaval kujul (seireveebis olid/on andmed iga seiretöö juures olevates Exceli tabelites, mis tähendas andmekasutajale palju käsitööd andmete korrastamisel ja erinevate aastate andmefailide kokkupanemisel).

Kõik seireveebis olevad seirearuanded jm failid on olemas ka KESEs menüü "Avalikud aruanded" all. 2017. a. alates on eluta looduse allprogrammide (kiirgusseire, kompleksseire, metsaseire, mullaseire, põhjavee seire, mereseire, seismiline seire, siseveekogude seire) seirearuanded jm failid ainult KESEs (need aruanded laaditi juba kohe KESEsse ja seireveebi neid ei ole dubleeritud). Programmi nimed, mida on KESEs "Avaliku aruanded" menüüs programmi järgi otsimiseks võimalik kasutada, on KESEs menüüs "Programmid" all (NB! Seiretööga on seotud programmid menüüs olemasolev kõige madalamal asuv sobiv kirje).

KESE üldine kasutusjuhend on kättesaadav KESE avalehe allservast. Detailsemad juhendid on kättesaadavad Keskkonnaagentuuri veebilehelt. Küsimuste ja probleemide korral palun pöörduda seiretöö tellimise lepingus määratud kontaktisiku või KESE peakasutaja Arthur Kivi ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ; Keskkonnaagentuuri andmehaldusosakonna peaspetsialist, 6736612) poole.

Keskkonnaseire infosüsteem KESE

scroll back to top

Prindi

  << Tagasi

KEM logo

KTK logo

Keskkonnaameti logo

KLAB logo

Keskkonnaagentuur | Mustamäe tee 33, Tallinn | tel: 66 60 901, faks: 66 60 909, e-post: kaur@envir.ee